Nasi też grali na (Gorzyckim) Euro !

23 czerwca 2012, autor:

23 czerwca na boisku „Orlik” w Gorzycach odbył się turniej piłkarski drużyn niezrzeszonych „Gorzyckie Euro”. Turnieju zorganizowali radny Gminy Gorzyce Piotr Wawrzyczny oraz dyrektor GOTSiR „Nautica” Arkadiusz Poloczek. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Mecze w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Mecze trwały 2×9 minut z przerwą tylko na zmianę stron boiska. Zaplanowano 24 spotkania, w związku z tym turniej trwał aż 8h.

W turnieju wzięli również udział mieszkańcy naszego sołectwa występujący w następujących drużynach: Rekpol i spółka (Zenon Rek, Czesław Wawrzyczny, Piotr Szymiczek, Krzysztof Szymiczek, Robert Weisman), Turzańskie Orły (Wojciech Hetmaniok, Adam Pogoda, Tomasz Pogoda, Sławomir Szkonter, Rafał Maciejczyk) oraz Miszcze (Korneliusz Dziadek, Krzysztof Staszek, Martin Folwarczny, Kamil Dudek, Rafał Pietwalski, Damian Górnicz, Adam Ośłizło).

Chociaż „Gorzyckie Euro” było przeznaczone dla mieszkańców Gminy Gorzyce, to organizatorzy zrobili wyjątek dla p. Tomasza Sikory, medalisty Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy w biatlonie. Pan Tomasz grał w jednej z drużyn i radził sobie na boisku prawie tak dobrze jak na trasach biatlonowych. Uczestnictwo w turnieju p. Tomasza było dla organizatorów zaszczytem, zaś dla niego, jak sam powiedział okazją do utrzymywania ciągle dobrej kondycji fizycznej i dobrą zabawą. Gwiazdami turnieju byli również znakomici zawodnicy występujący obecnie lub w przeszłości w drużynach Ekstraklasy i I ligi, czyli Mariusz Zganiacz oraz Piotr Szymiczek.

Zwycięzcą rozgrywek w gr. A okazała się drużyna Rekpol i spółka (9 pkt.), drugie miejsce w tej grupie zajęła drużyna Auto-Części Mrozek (9 pkt.) – i te drużyny awansowały do półfinału. Trzecie miejsce w gr. A przypadło Sylwuś Team (6 pkt.), czwarte miejsce Popłoch Gorzyce (4 pkt.), zaś Miszcze zajęły piąte miejsce z 1 punktem na koncie. Natomiast jeśli chodzi o sytuację w grupie B po rozgrywkach grupowych to z kompletem zwycięstw i 12 pkt. na pierwszym miejscu była drużyna Olza Team, drugie miejsce przypadło Turzańskim Orłom (9 pkt.), na kolejnych miejscach uplasowali się „RFK” Rogów (6 pkt.), Sokół Osiny (3 pkt.) oraz F.C. Turza (0 pkt. nie przystąpiła do rozgrywek).

W drugie półfinale rozgrywek doszło do braterskiego pojedynku pomiędzy drużynami (Rekpol i spółka i Turzańskimi Orłami) posiadającymi w swych składach mieszkańców naszego sołectwa. Zwycięzcą okazała się drużyna Rekpol i spółka pokonując swoich przeciwników 4:2. Zanim wyłoniono zwycięzcę całego turnieju rozegrano mecz o 3 miejsce, czyli tzw. mały finał. Po bardzo zaciętym spotkaniu Olza Team pokonała Turzańskich Orłów 4:3.

Finał zawodów był niezwykle emocjonujący. Na początku spotkania prowadzenie objęli Panowie z Repolu, jednak tuż przed przerwą wyrównali zawodnicy Auto-Części Mrozek. Remis po pierwszej połowie zwiastował duże emocje w ostatnich 9 minutach turnieju. Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Auto-Części Mrozek którzy strzelili bramkę na 2:1. 2 minuty przed końcem nastąpiło wyrównanie wyniku spotkania na 2:2 który nie uległ już zmianie do końca meczu. W takiej sytuacji organizatorzy w regulaminie turnieju przewidzieli od razu rzuty karne, po 5 każda z drużyn, a później aż do skutku. Cała widownia, w tym oficjele i zawodnicy pozostałych drużyn wyszli na boisko żeby obserwować z bliska, jak zawodnicy wykonują rzuty karne i kto ostatecznie zostanie zwycięzcą turnieju. Po pierwszych 4 karnych, wynik był remisowy 2:2, nikt się nie pomylił, jednak 3 seria rzutów karnych przyniosła przełamanie, gdyż zawodnik drużyny Rekpol i spółka pomylił się strzelił piłkę obok bramki. Czwarta seria rzutów karnych przyniosła rozstrzygnięcie, zawodni Auto-Cześci Mrozek nie pomylił się, a zawodnik Repolu nie wykorzystał swojego rzutu karnego, w związku z czym sędzia zawodów odgwizdał koniec spotkania, w którym to po niezwykłych emocjach drużyna Auto-Części Mrozek pokonała po rzutach karnych 4:2 drużynę Rekpol i spółka.

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych drużyn i zawodników. Puchary wręczali i gratulowali senator RP Adam Zdziebło (który objął patronat honorowy na tym turniejem), Wójt Gminy Gorzyce Piotr Oślizło (o jego puchary walczyły drużyny) oraz organizatorzy radny Gminy Gorzyce Piotr Wawrzyczny i Dyrektor GOTSiR „Nautica” Arkadiusz Poloczek.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Olza Team Paweł Kozielski natomiast najlepszym strzelcem z 12 bramkami na koncie został Kamil Kucharski z Sylwuś Team, do najlepszych strzelców należeli również Dominik Zganiacz z Rekpol i spółka – 10 bramek oraz Przemysław Szuścik z Olza Team – 8 bramek.