Turza Śląska – najpiękniejszą wsią województwa śląskiego

11 listopada 2012, autor:

Turza Śląska została doceniona!
W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach – „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” zajęliśmy I miejsce, zdobywając tym samym zaszczytny tytuł: Najpiękniejszej wsi w województwie śląskim. To wielki sukces dla naszej miejscowości!

Cieszę się bardzo, że udało nam się wywalczyć miejsce na podium, uzyskując nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na dalszy rozwój naszej pięknej wsi. Dodatkowym sukcesem jest także zdobycie przez Turzę II miejsca w kategorii najlepsza strona internetowa sołectwa.

Z tej okazji serdecznie dziękuję Wam drodzy mieszkańcy za Wasze zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do tego konkursu.
To jest nasz wspólny sukces!
Po raz kolejny pokazaliśmy – tym razem całemu naszemu województwu, że razem jesteśmy w stanie dokonać tak wiele!

Sołtys – Joachim Nielaba

Link: Artykuł opisujący wizytę komisji konkursowej wraz z galerią zdjęć.

 

Nasi mieszkańcy piszą…

Ale sie tego lata u nas dzioło. Soltys napisoł a farorz oglosioł, że momy być najpiykniejszom wsiom w wojewoctwie, bo je konkurs.
No to sie wszyscy ciepli do roboty. Chytajom za kopocze, grabie i sztychowy i do zegrody. Jak nie zacznom targać trowsko, jak nie zacznom kopać i sadzić. Nowe krzoki, kwiotki, gylyndry ozdobione szlajfkami i nawet flidry we wrześniu drugi roz zakwitły. Ani na wczasy nikierzy nie pojechali.
Chasioki wyczyszczone, chodniki zamiecione. Czyściutko, że aż w noc sie szło przeglondać niczym w żadle. Płoty zaczli nowe robić jedyn bez drugigo, aby yno piykniejszy mieć. Chałupy pomalowali na nowo, dachy wymiynione, że sie żodyn nie kapnoł, że tu jakiś gradobici było. Nikierzy sie tak zagalopowali, że chcieli asfalt na czorno a trowa na zielono malować. Aby yno szanownej komisji z wojewóctwa sie przypodobać…
Wjycie, to wszystko jednak ni prowdo. U nas je dycki piyknie, a nie yno na konkurs, bestoż my wygrali. No to pyrsk 🙂
Marian Franc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do Aktualności, Ogłoszenia Sołtysa, wpis otagowany:, autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.