Punkt wydawania worków

10 lipca 2013, autor:

Szanowni mieszkańcy !!! Pierwsze dni funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami mamy już za sobą. Tak jak to było do przewidzenia nie od razu udało się rozwiązać problemy wszystkich mieszkańców.

Brak worków na wymianę przy pierwszej zbiórce był głównym problemem. Mimo tego staramy się w miarę naszych możliwości na bieżąco reagować by zmniejszyć niedogodności z tym związane. Dla lepszej obsługi mieszkańców w urzędzie wprowadzono automatyczne połączenia telefoniczne z pracownikiem zajmującym się gospodarką odpadami.

Uruchomiono na miesiąc lipiec punkt wydawania worków na parterze budynku Urzędu Gminy Gorzyce przy ul. Kościelnej 15.

Pragnę poinformować, że dotychczasowe worki różowe nadal pozostają w obiegu do wyczerpania ich zapasu. Dlatego można w nich gromadzić odpady zbierane selektywnie tj: tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe oraz metal.

Od miesiąca sierpnia 2013 r. odpady zbierane selektywnie należy oddawać w workach o odpowiedniej kolorystyce.

  • Zielony – szkło
  • Niebieski – papier
  • Brązowy – odpady ulegające biodegradacji w tym opakowania ulegające biodegradacji oraz odpady zielone
  • Żółty, różowy (do wyczerpania zapasu)  –  szkło, opakowania wielomateriałowe oraz metal.

Zachowanie powyższej kolorystyki pozwoli firmie odbierającej odpady zbierane selektywnie na przekazanie mieszkańcom odpowiedniej ilości worków przy kolejnej zbiórce.

Pamiętajmy, że tylko dzięki wspólnym działaniom nowy system gospodarki odpadami będzie funkcjonował prawidłowo. Jestem pewien, że mieszkańcy naszej gminy sprostają temu wyzwaniu, a niedociągnięcia z pierwszych miesięcy szybko przejdą w niepamięć, a  segregacja i odbiór odpadów nie będą stanowić problemów w naszym codziennym życiu.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość i współpracę.
Wójt Gminy Gorzyce – Piotr Oślizło

Powrót do Aktualności, Ogłoszenia Sołtysa, wpis otagowany:, , autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.