Murawa w końcu równa, a bramki są dwie!

18 września 2013, autor:

W ubiegłą niedzielą, 15 września br. byliśmy świadkami otwarcia po remoncie płyty naszego boiska wraz z całą infrastrukturą. Udział w tym radosnym wydarzeniu wzięli m. in. Wójt Gminy Gorzyce p. Piotr Oślizło oraz jego zastępca p. Czesław Zychma, Starosta Wodzisławski p. Tadeusz Skatuła, poseł na Sejm RP p. Ryszard Zawadzki,działacze piłkarscy Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach oraz sportowcy z terenu naszej Gminy, samorządowcy i licznie zgromadzeni turzanie. Wydarzenie rozpoczęło się meczem rozegranym przez kadrę oldboyów LKS „Unii” Turza Śląska z drużyną oldboyów Śląska. Nasi piłkarze opuścili murawę z honorowo zdobytą bramką. Następnie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Zaszczytu tego dostąpili p. Wójt, p. Starosta oraz 1prezes LKS „Unia” Turza Śląska i sołtys naszej miejscowości p. Joachim Nielaba. Goście składając gratulacje i wyrażając podziw nad wielką zmianą jaka nastąpiła na stadionie, przypominali że odgrywa on wielką rolę w życiu naszej społeczności i życzyli dalszych sukcesów. Nie zabrakło również pucharu wręczonego przez Prezesa Zarządu Podokręgu Racibórz Śląskiego Związku Piłki Nożnej p. Stefana Ekierta oraz podarków w postaci markowych piłek do gry. Poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Kazimierz Czempiel.

Zabawa

11Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości murawą zawładnęli jej prawdziwi gospodarze – piłkarze. LKS „Unia” Turza Śląska podjął u siebie KS 27 Gołkowice w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ligi Okręgowej. Emocjonujące i wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Relaks

Po sportowych emocjach zgromadzonym licznie turzanom i gościom pozostał już tylko relaks. W doskonały nastrój wprowadziły wszystkich gwiazdy Telewizji Silesia – Eugeniusz Witek „Geno” oraz Duet Metrum z wiązanką śląskich szlagierów. Następnie publiczność do zabawy porwały gorące rytmy w wykonaniu zespołu Karpowicz Family. Nie zabrakło także stoisk z gorącymi przekąskami, słodyczami, napojami i zabawkami. Dzieci zaś tłumie okupowały przygotowane dla nich atrakcje – dmuchany plac zabaw i wielką trampolinę. Wspólne świętowanie zakończyła w późnych godzinach nocnych zabawa na świeżym powietrzu.

Wartość inwestycji

Autor: Anna Sitek

Autor: Anna Sitek

W tym miejscu przypomnieć trzeba, iż niedzielne świętowanie kończy pewien etap prowadzonych od 2010 r. prac remontowych budynku sportu, kultury i rekreacji wraz z boiskiem i infrastrukturą towarzyszącą w Turzy Śląskiej. Wartość podpisanych i zrealizowanych umów to 1 117 370,01 zł. Koszty za trybuny i boisko to 698 061,56 zł. Pozostała kwota to remont budynku.Gmina Gorzyce otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w kwocie ok 448 000,00zł. W pierwszym prac etapie m. in.: wymieniono stolarkę okienną i częściowo drzwiową,wykonano sufit podwieszany wraz ze zmianą oświetlenia w dużej sali, wykonano sceny i zamontowano oświetlenie sceniczne, odnowiono podłogi, ściany i stropy. Drugi etap prac to przebudowa boiska tj. wypoziomowanie płyty, wykonanie nowej murawy z odwodnieniem i drenażu oraz wymiana żelbetowych elementów schodów i trybun wraz z ich rozbudową.

Boisko w Turzy Śląskiej

Boisko w naszej miejscowości oraz duża sala wraz z infrastrukturą towarzyszącą stanowią arenę najistotniejszych wydarzeń w życiu Turzy Śląskiej. To tam zorganizowaliśmy niezapomniane Dożynki Gminne 2011.Tam gościliśmy komisję konkursową, w efekcie prac której zdobyliśmy tytuł Najpiękniejszej Wsi Województwa Śląskiego 2012. Tak wielu z nas skorzystało już z gościnności tego obiektu w trakcie wesela czy innej imprezy okolicznościowej. Tym większe słowa uznania skierować trzeba pod adresem tych osób, które przyczyniły się do realizacji niedzielnej imprezy. Szczególnie podziękowania na pełne oddania zaangażowanie należą się naszemu sołtysowi p. Joachimowi Nielabie.

Sponsorzy

Nie należy zapomnieć także o licznych sponsorach, w tym mieszkańcach Turzy Śląskiej, który nabyli okolicznościowe cegiełki. Z grona tego na szczególne uznanie zasługuje Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol oraz Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Na naszym boisku jeszcze wiele pracy i wyzwań. Po tak hucznym świętowaniu energii na pewno nie zabraknie.

Galeria zdjęć

Warto także zobaczyć:

Powrót do Aktualności, wpis otagowany:, , , , , autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.