Akademia Morawskie Wrota VI (22.11.2013)

20 listopada 2013, autor:

W imieniu organizatorów zapraszam na kolejne spotkanie – konferencję w ramach Akademii Morawskich Wrót (zjazd VI). Tym razem spotykamy się w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach 22 listopada 2013, o godz. 17.30

Naszym gościem będzie dr Dawid Keller (Muzeum w Rybniku)

Wczoraj, dziś i jutro kolei na Górnym Śląsku
Promujemy nową, znakomitą książkę Dawida Kellera „Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowych w Katowicach w latach 1922-1939. Geneza, podstawy prawne, organizacja i funkcjonowanie.”

AMW 6 plakat, program

Plakat Morawskie Wrota VI

Spotkanie jest okazją do podjęcia dyskusji na temat dnia dzisiejszego, funkcji oraz perspektyw rozwoju kolei na naszym pograniczu. Wezmą w nim udział członkowie stowarzyszeń kolejowych oraz modelarze.

Organizatorzy: Akademia Morawskich Wrót; Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach, Muzeum w Rybniku, Stowarzyszenie Rozwoju Kolei na Górnym Śląsku (Rybnik), Stowarzyszenie Polska Makieta Modułowa (HO), Towarzystwo Entuzjastów Kolei (Bełsznica).

Kontakt: akademiamorawskichwrot[at]gmail.com.

W czasie spotkania możliwość nabycia książek wydawnictwa Eurosprinter i Muzeum w Rybniku o tematyce kolejowej i regionalnej.  Jeżeli interesujesz się naszym regionem, jeżeli chcesz poznać jego historię – zapraszam.
Przekaż zaproszenie Znajomym, wrzuć w Internet.
Liczymy na Twoją obecność. Wstęp wolny.
pozdrawiam Daniel Jakubczyk

Relacje z poprzednich spotkań znajdą Państwo m.in. na stronach internetowych: www.morawskie-wrota.pl, www.gornikzabrze.pl, www.nowiny.pl, www.nowiny.rybnik.pl, www.naszwodzislaw.com, www.tuwodzislaw.pl, www.raciborz.com.pl, zbyszko.kikko.pl.
O Akademii Morawskich Wrót pisały m.in.: „Dziennik Zachodni”, miesięcznik gminy Gorzyce „U Nas”, „Nowiny Wodzisławskie”, „Nowiny: Tygodnik Regionalny”.

Powrót do Wieści z gminy, wpis otagowany:, autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.