Zaproszenie na promocję ksiązki „Szlakami zielonego Śląska”

12 czerwca 2014, autor:

W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Turzy Śląskiej, Aleksandra Żukowskiego i Daniela Jakubczyka, serdecznie zapraszamy na promocję książki – przewodnika krajoznawczego „Szlakami zielonego Śląska” (3), która odbędzie się 16 czerwca 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 18,00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Turzy Śląskiej przy ul. Ligonia 2b.

Szlakami Górnego Śląska 3

Szlakami Górnego Śląska 3

Wstęp wolny. Kontakt z organizatorami pod nr tel. 728 822 139, e-mail: danieljakubczyk1(at)wp.pl

Szlakami Górnego Śląska 3 spis treści.pdf

Szlakami Górnego Śląska 3 okładka.pdf (5,36 MB)

Szlakami zielonego Śląska (3) – kilka słów o publikacji

Prace nad książką rozpoczęliśmy w 2008 r. Wydawnictwo jest pokłosiem prawie 20 lat naszych badań oraz pasji: krajoznawcy Aleksandra Żukowskiego i regionalisty Daniela Jakubczyka. Przewodnik ukazał się w ramach uznanej serii, nakładem agencji wydawniczej „Vectra”, która specjalizuje się w tematyce regionalnej. Wydawca zapewnił najwyższy poziom edycji: kredowy papier, pełny kolor, ciekawy i korespondujący z tekstem layout.

W zamierzeniu autorów niniejsze opracowanie to nie tylko przewodnik krajoznawczy (który miejmy nadzieję zadowoli wymagającego turystę), ale również kompendium wiedzy o naszej małej Ojczyźnie, tj. okolicach położonych po dwóch stronach dolnej Olzy: powiatach wodzisławskim i karwińskim, gminach Świerklany i Zebrzydowice oraz Jastrzębiu-Zdroju. Opracowanie zawiera opis geograficzno-przyrodniczy pogranicza, zarys dziejów pogranicza i turystyki w regionie, noty biograficzne kilkudziesięciu osób, informacje o muzeach i izbach pamięci, rozbudowane opisy monograficzne kilkudziesięciu miejscowości (informacje o dziejach miast i wsi, opisy zabytków, miejsc pamięci i obiektów przyrodniczych), wreszcie drobiazgowe opisy kilkunastu szlaków.

Ustalenia są wynikiem kwerendy archiwalnej, lektury około tysiąca publikacji, wielu lat badań terenowych oraz kwerendy kilkudziesięciu tytułów prasowych. Tekst ilustruje kilkaset zdjęć i map. To pierwsze tego typu wydawnictwo w historii pogranicza wodzisławsko-karwińskiego. Patronat medialny sprawuje Radio 90FM.

Aleksander Żukowski Daniel Jakubczyk, Szlakami zielonego Śląska 3 (U nas i za miedzą). Przewodnik krajoznawczy po okolicach Godowa, Gorzyc, Jastrzębia-Zdroju, Lubomi, Marklowic, Mszany, Pszowa, Radlina, Świerklan, Wodzisławia Śląskiego, Zebrzydowic, a także Bogumina, Dolnej Lutyni, Dziećmorowic, Karwiny, Orłowej i Stonawy, Agencja Reklamowo-Wydawnicza „Vectra”, Czerwionka-Leszczyny 2014, s. 416, cena – 49 zł.

Powrót do Aktualności, wpis otagowany:, autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.