Relacja z turnieju „Gorzycki Mundial”

7 lipca 2014, autor:

5 lipca odbył się na boisku „Orlik” w Gorzycach zorganizowane przez radnego Piotra Wawrzycznego oraz dyrektora GOTSiR „Nautica” Arkadiusza Poloczka turniej piłkarski „Gorzycki Mundial”. Wzorem lat poprzednich uczestnikami mogli być mieszkańcy Gminy Gorzyce którzy ukończyli 16 rok życia. Tym razem do gry zgłosiło się 7 drużyn które zostały podzielone na 2 grupy, po 4 i 3 drużyny. Uczestnikami były zarówno drużyny i osoby które brały udział przed dwu laty w „Gorzyckim Euro”, jak również pojawiły się całkiem nowe drużyny i nowi zawodnicy.

Po fazie grupowej z kompletem zwycięstw z gr. A była drużyna „Przyjaciół Rekpolu”, drugie miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej zajęła „Olza Team” (zdobywcy 3 miejsca na „Gorzyckim Euro”). Z kolei zwycięzcami gr. B okazała się drużyna z oryginalną nazwą i znakomitymi młodymi zawodnikami, czyli „Na Pełnej”, drugie miejsce w tej grupie zajęła drużyna „Rekpol i spółka” (zdobywcy 2 miejsca na „Gorzycki Euro”). Po fazie grupowej z turniejem pożegnały się drużyny „KS Osiny”, „FC Banana Power” oraz „Popłoch Gorzyce”. W półfinale doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy drużynami związanymi z firmą Rekpol, ale ostatecznie zwyciężyli „Przyjaciele Rekpolu” pokonując swoich kolegów z „Rekpol i spółka” 6:5. W drugim półfinale drużyna „Na Pełnej” pokonała „Olza Team” 4:2. W tzw. małym finale, czyli meczu o 3 miejsce „Olza Team” była lepsza od „Rekpol i spółka” wygrywając 4:2 i po raz drugi z rzędu zajęła 3 miejsce. Wielki finał zakończył się bezbramkowym remisem, a ostatecznego zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w której minimalnie lepsi okazali się „Przyjaciele Rekpolu” pokonując drużynę „Na Pełnej”. Na zwycięstwo w całym turnieju i meczu finałowym duży wpływ miał bramkarz zwycięskiej drużyny Beniamin Jastrzębowski który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Drużyna zwycięzców miała w swoich szeregach również najlepszego strzelca turnieju Jacka Bażana (7 goli). Poza tym skutecznością pod bramką przeciwnikia popisywali się również Dominik Zganiacz, Patryk Panic oraz Piotr Szymiczek – wszyscy po 6 bramek.

Bezpośrednio po zakończeniu finału odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych drużyn i zawodników. Puchary wręczali i gratulowali: przedstawicielka Wójta Gminy Gorzyce p. Stefania Kwapulińska oraz organizatorzy turnieju Radny Gminy Gorzyce Piotr Wawrzyczny i Dyrektor GOTSiR „Nautica” Arkadiusz Poloczek.

W zabawie wzięli również udział mieszkańcy naszego sołectwa tj. w zwycięskiej drużynie grali: Piotr Szymiczek, Wojciech Hetmaniok, Przemysław Rek, Przemysław Pawliczek, Beniamin Jastrzębowski, oprócz tego w innych drużynach grali: Szymon Sztymelski, Radosław Rek i Szymon Sosna.

Powrót do Aktualności, wpis otagowany:, , autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.