Nasz sołtys Gorzycką Perłą a dzieciaki Najlepsze z Najlepszych!

4 listopada 2015, autor:

W dniu 22 października br. wypełniona po brzegi sala Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II w Gorzycach stała się areną pięknego i ważnego dla naszej miejscowości wydarzenia. W czasie uroczystej gali nasz drogi sołtys – pan Joachim Nielaba otrzymał honorowe wyróżnienie naszej Gminy – Gorzycką Perłę. Przypomnijmy, że jest to najważniejsze w naszej Gminie wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę złożoną z:
Wójta Gminy Gorzyce, Przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce, Wiceprzewodniczących oraz Przewodniczących Komisji Rady Gminy Gorzyce. Spośród zgłoszonych w tym roku kandydatur ww. gremium wybrało właśnie naszego sołtysa. W wygłoszonej na cześć pana Joachima Nielaby laudacji podkreślono jego zasługi dla całej społeczności gminnej, przede wszystkim zaś dla naszej najmniejszej ojczyzny – Turzy Śląskiej. Wskazano na oddanie, zaangażowanie i pasję, które od wielu lat przyczyniają się do wzrostu pięknych dzieł w naszej miejscowości. Przypomniano m. in. wieloletnią prezesurę w LKS „Unia” Turza Śląska oraz zdobycie przez Turzę Śląską zaszczytnego tytułu Najpiękniejszej Wsi Województwa Śląskiego w 2012 r. W podobnym tonie były utrzymane serdeczne podziękowania i gratulacje wygłoszone przez przedstawicieli władz państwowych i samorządowców. Wielokrotnie podkreślano, że pan Joachima Nielaba może być wzorem do naśladowania i inspiracją dla wielu osób, zwłaszcza młodych. Po odebraniu z rąk Wójta Gminy Gorzyce pana Daniela Jakubczyka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce p. Krzysztofa Małka statuetki Gorzyckiej Perły pan Joachim Nielaba w pięknym i wzruszającym podziękowaniu wymienił wszystkich, którym winien jest wdzięczność, zaś sam tytuł oraz swoją pracę zadedykował swej zmarłej małżonce św. pamięci pani Irenie Nielabie.

W drugiej części uroczystości wręczono stypendia Najlepsi z Najlepszych. Uhonorowano uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce oraz odnoszących sukcesy w olimpiadach i konkursach. Z naszej miejscowości laur otrzymali:

Szkoła Podstawowa im. ks. Ewalda Kasperczyka:

 1. Anna Porażka
 2. Weronika Brożek
 3. Dawid Matera
 4. Natalia Grzesiek
 5. Julita Kotecka
 6. Małgorzata Kucza
 7. Justyna Pełeszuk
 8. Oliwia Hudek

Gimnazjum im. prof. Dominika Lasoka:

 1. Robert Mitko
 2. Radosław Urbańczyk
 3. Patrycja Reclik
 4. Wojciech Chlebik
 5. Dominika Bura

Panu Joachimowi Nielabie – naszej drogiej Perle oraz dzieciom i młodzieży najserdeczniej gratulujemy. Stanowicie bogactwo, którym możemy się szczycić! Zapraszamy do zapoznania się z galerią fotografii.

Powrót do Aktualności, Ogłoszenia Sołtysa, wpis otagowany:, autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.