Kolejny jubileusz za nami.

12 grudnia 2015, autor:

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. Szkoła Podstawowa im. ks. Ewalda Kasperczyka obchodziła piękny jubileusz. Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gości świętowała 130 – lecia istnienia placówki oświatowej w Turzy Śląskiej. Naszą Szkołę odwiedziły władze samorządowe, w tym Starosta Powiatu Wodzisławskiego p. Tadeusz Skatuła oraz Wójt Gminy Gorzyce p. Daniel Jakubczyk. Nie zabrakło również przedstawiciela Kuratorium Oświaty w osobie Dyrektora Delegatury w Rybniku p. Jana Bochenka.

Wszyscy zabierający głos w serdecznych i życzliwych słowach składali gratulacje i życzyli naszej Szkole wszelkiej pomyślności. Następnie w bogatym i perfekcyjnie przygotowanym programie artystycznym dzieci naszej Szkoły po raz kolejny przekonały zebranych o swoich licznych talentach. Prawdziwym hitem okazała się scenka ukazująca w bardzo zabawny sposób lekcję historii. Oczywiście nie zabrakło śpiewu, tańca i występów gawędziarzy. Po uroczystej akademii, która miała miejsce w godzinach przedpołudniowych, po południu w rozbudowanym i pięknym programie swe talenty przypominali absolwenci naszej Szkoły. Oczywiście nie zabrakło również wzruszających czy zabawnych wspomnień oraz informacji o dalszych losach wielu. Strawę dla ducha uzupełnił przygotowany poczęstunek.

Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób obchody tak pięknego jubileuszu stały się prawdziwym świętem całej Szkoły i wszystkich jej absolwentów. Za tę pracę pozostaje serdecznie podziękować i prosić o więcej. Zapraszamy do zapoznania się z galerią fotografii.

Powrót do Aktualności, wpis otagowany:, autorem wpisu jest .

Możliwość komentowania wyłączona.